#kerevizce

Kalabalık WhatsApp konuşmalarında tüm sesli mesajları listeleme [Nasıl yapılır?]

Kalabalık WhatsApp konuşmalarında kaybolan sesli mesajları bulmanın oldukça basit bir yolu mevcut. iOS kullanıcıları için geçerli olan özellik sesli mesajları listeliyor.

WhatsApp’ta özellikle grup konuşmaları sırasında akıp giden mesajları takip etmek zor olabiliyor. Ancak uygulama kullanıcılara sohbet içindeki içerikleri arama imkanı veriyor. Ancak bu sohbet arama özelliği sadece kelimeler için geçerli değil. Belge, GIF hatta sesli mesajları dahi arayabilirsiniz. Peki nasıl?

Önce belge ve GIF’lerden bahsedelim. İlk yapmanız gereken sohbet penceresinin üstündeki isme tıklayarak kişi ya da grup bilgisi sekmesini açmak. Daha sonra Sohbet Arama özelliğine dokunursanız sohbet içi arama çubuüu karşınıza çıkıyor. Bu noktada sohbet içinde aramak istediğiniz içerik bir GIF’se arama barına GIF yazmanız yeterli oluyor. Aynı şekilde bir belge arıyorsanız belgenin uzantısını (doc, pdf, xls, zip, rar) yazarak basit bir şekilde aradığınız mesajı bulabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp’ın mesaj silme özelliği önemli bir değişim geçiriyor

whatsapp

WhatsApp’ta sesli mesajları bulma

Söz konusu içerik eğer sesli mesajsa o zaman arama barına yazacağınız kelime değişiyor. Bu kez arama çubuğuna “opus” yazmanız gerekiyor. Opus, WhatsApp’ın desteklediği kayıplı ses formatı. Böylece sohbet içindeki sesli mesajlara hızlı bir şekilde ulaşmak ve onları listelemek de mümkün oluyor. Kalabalık gruplardaki devamlı mesaj akışı da dert olmaktan çıkıyor.

Android kullanıcıları sesli mesajları File Manager üzerinden “opus” kelimesiyle listeleyebilir. Uygulamada karşı tarafın mesajları silmesini engellemek için hazırladığımız bir diğer ipucu haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster

Kereviz Sapı

1989 doğumlu teknoloji şirketi sahibi bir babayım. Can sıkıntısı karalama defteri niyetine kullandığım kereviz.com.tr 'de yöneticilik yapıyorum.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Algılandı

Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız reklam engelleyici yazılımını kapatın.