Ekonomi Haberleri

İhracatçılardan kritik toplantıya yoğun ilgi

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi, (TİM) son günlerin en çok tartışılan konusu olan ihracat bedellerinin yurda getirilmesi hakkında tebliğle ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte ihracatçı firmaları bilgilendirme toplantı düzenledi. Polat Renaissance Hotel’de gerçekleştirilen toplantıya yaklaşık 1000 firma katıldı. Toplantıda Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Sektör İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü Hakan Ertürk “İhracat Bedellerinin Yurda Getirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” konusunda ihracatçı firmalara detaylı bir bilgi verdi.

Toplantının açılışında konuşan TİM Başkanı İsmail Gülle, ihracat bedellerinin yurda getirilmesiyle ilgili tebliğin yayınlanmasının ardından ihracatçıların kendilerini yoğun bir şekilde arayarak uygulama konusundaki tereddütlerini dile getirdiğini söyledi. Gülle, düzenledikleri bilgilendirme toplantısına ihracatçı firmaları yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. 

ZOR GÜNLERDEN ÇIKIŞ YOLU İHRACATI ARTIRMAKTAN GEÇİYOR 

class=’cf’>

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yeni bir genelge üzerinde çalışma yaptığını ve TİM’den de konuyla ilgili görüş istendiğini bildiren Gülle, genelgenin ihracatçıya ciddi bir bürokratik yük getirmemesinin büyük önem arz ettiğini ifade etti. “Ticaret nehir gibidir, yatağını değiştirmeye kalkarsan kurur” diyen Gülle, “Biz ihracatçılar, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimizin sunduğu maddi ve manevi destek ve teşvikler konusunda minnettarız. Bugüne kadar bu motivasyonla büyük başarılara imza attık. İnşallah önümüzdeki dönemlerde daha da büyük başarılarımız olacak” diye konuştu.

Etiketler
Devamını Göster

Kereviz Sapı

1989 doğumlu teknoloji şirketi sahibi bir babayım. Can sıkıntısı karalama defteri niyetine kullandığım kereviz.com.tr 'de yöneticilik yapıyorum.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir;

Close
Close

Reklam Engelleyici Algılandı

Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız reklam engelleyici yazılımını kapatın.