#kerevizce

Google’ın kaldırdığı “görseli görüntüle” seçeneğini geri getirme [Nasıl Yapılır?]

İnternet devi Google, kısa süre önce gerekten büyük bir adım attı ve görsel arama bölümündeki “görseli görüntüle” seçeneğini ortadan kaldırdı. Birçok kişinin büyük tepki gösterdiği bu adımı üçüncü parti yollarda geriye almak mümkün.

Google’ın görsel arama bölümünde çıkan görseller şimdiye kadar  “görseli görüntüle” seçeneğiyle direkt olarak görüntülenebiliyordu. Bu konuda özellikle stok fotoğraf siteleriyle bazı sorunlar yaşayan şirket, profesyonel fotoğrafçılardan da tepkiler alıyordu. Bunları bitirmek için direkt olarak görseli görüntüle seçeneğini kaldıran şirket, dediğimiz gibi konu hakkında büyük tepki alıyor. Kişiler artık buldukları görseli kaydetmek için görselin bulunduğu internet sitesine girmek zorunda kalıyor. Bu internet siteleri için güzel görünse de kullanıcılar için işkence haline geliyor. Siteye girdikten sonra o sayfada ilgili görseli ayrıca arayıp bulmak gerekiyor ve bazen tam boyut verilmiyor. Bu durum ücretsiz / lisansız görsellerin alımını dahi gereksiz yere zorlaştırıyor. Ancak tüm bu değişikliği eski haline döndürmek mümkün. Bunun için Chrome ile Firefox tarayıcıya ve buradan ile buradan elde edebileceğiniz “View Image” eklentisine ihtiyacınız bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
“Yılın Sualtı Fotoğrafçısı” yarışmasından ödül alan nefes kesen fotoğraflar [Galeri]

“Google sorununu çözen eklenti”

Chrome için Joshua B tarafından hazırlanan View Image eklentisi, Google görsel arama bölümüne görseli görüntüle seçeneğini geriye getiriyor. Bu da kişilerin platformu eskiden olduğu gibi kullanmasına imkan tanıyor. Eklentinin tanıtım videosu ise aşağıda yer alıyor.

İlgili Video

Devamını Göster

Kereviz Sapı

1989 doğumlu teknoloji şirketi sahibi bir babayım. Can sıkıntısı karalama defteri niyetine kullandığım kereviz.com.tr 'de yöneticilik yapıyorum.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir;

Close
Close

Reklam Engelleyici Algılandı

Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız reklam engelleyici yazılımını kapatın.