#kerevizce

Google güvenlik açıklarını ortaya çıkarıyor!

Şubat 2017’de Microsoft, güvenlik açıklarını azaltmak için Microsoft Edge’de Windows 10 Creators Güncelleştirmesiyle Arbitrary Code Guard (ACG)’nı kullanacağını belirtmişti. Çoğu modern web tarayıcısı Just-in-Time (JIT) derleyicilerine güvense de, Microsoft JIT‘in yerine ACG‘yi getirmeye çalışmasıyla zor bir süreci başlattı.

Bilmeyenler için, Microsoft’un JIT işlemi, JavaScript ile kullanılan kodu eşlemek ve bellek üzerinde saklamakla sorumludur. Daha sonra sayfalar belleğe yazılmaya ihtiyaç duyulduğunda, içeriğe yer ayırmak için VirtualAllocEx () işlevi ile bellek üzerinde saklama işini tamamlar.

Google ile fatura ödeme dönemi!

Google ile fatura ödemek artık mümkün! Firmanın yeni hizmeti sayesinde Hindistan’da kolayca fatura ödenebiliyor. Tüm faturalarınızı tek ekranda yönetebileceksiniz.

İçerisinde karışık terimler bildiren bu olay ACG ile JIT’in harmanlanmasının ardından Project Zero tarafından detaylı olarak incelendiğinde, bir güvenlik açığına sebep olduğunun anlaşılmasının ardından, buradaki güvenlik açığı, Google güvenlik araştırmacıları ile en ince ayrıntısına kadar Microsoft’a bildirilmişti, bugün itibariyle de, konunun ne zaman çözüleceğine dair net bir tarih verildi.

Microsoft Güvenlik Yanıt Merkezi’nin (MSRC) açıklamasına göre, sorunun, beklediklerinden daha karmaşık olduğu ortaya çıktı. Şirket, sorunu şimdiye kadar çözmesi gereken tarihi geçse de, bu kusurun kamuoyuna açık olmasını zorunlu kılarak yeni bir tarih daha verdi. Microsoft, sorunu düzeltmek için son tarihi 13 Mart olarak belirledi.

:: Sizce bu sorun çözülecek mi?

 

Etiketler
Devamını Göster

Kereviz Sapı

1989 doğumlu teknoloji şirketi sahibi bir babayım. Can sıkıntısı karalama defteri niyetine kullandığım kereviz.com.tr 'de yöneticilik yapıyorum.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Reklam Engelleyici Algılandı

Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız reklam engelleyici yazılımını kapatın.