#kerevizceNedir?

GİZLİ MÜŞTERİ OLARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Öncelikle gizli müşteri ne iş yapar sorusunu cevaplayalım. Gizli müşteri; belli markalara ve işletmelere giderek gizlice denetler. Bu noktada gerçek müşteri gibi davranır. Gerek video çekerek gerek resim çekerek ortamı belgeler. Bunu o işletmenin ya da markanın ana firmasına gönderir. Buradaki amaç ana firmanın alt kollarının nasıl çalıştığını denetleyebilmesidir. Bunun karşılığında ücret alırsınız.

PEKİ NASIL GİZLİ MÜŞTERİ OLUNUR?

Gizli müşteri hizmeti veren birçok ajans bulunmaktadır. Google’a gizli müşteri ilanları yazarak birçoğuna ulaşabilirsiniz. Bir ya da daha çok gizli müşteri ajansına başvurduğunuzda bulunduğunuz bölgeye yakın işletmelerle ilgili denetleme görevi geldiğinde size bildireceklerdir. Bu noktada size yapacağınız çalışmayı ve şartları söylerler. Örneğin ses kaydı almanızı ya da video kaydı almanızı. Bunu belli etmeden yapmanız gerekecek. Ardından belirtilen gün gider gerekli çalışmayı yapar ve ajansa gönderirsiniz.

NASIL YAPILIYOR?

Örnek vererek açıklamak gerekirse bir markanın telefon bayisine gitmeniz istendi. Burada ikinci el telefon standında ikinci el telefonlara bakmanız ve personelin ikinci el telefonlarla ilgili sizinle ilgilenmesi gerekiyor. Bu sırada sizden de ses kaydı almanız isteniyor. Personele sormanız gereken bazı soruları size veriyorlar. Örneğin telefonların fiyatları, garanti kapsamı, taahhütleri gibi birçok prosedür hakkında bilgi almanız istenebilir. O işletmeye gidip ses kaydı alarak ikinci el telefon standına geçip personel ile bu diyalogları gerçekleştiriyorsunuz. Sonra teşekkür edip çıktıktan sonra size verilen elektronik formu dolduruyorsunuz. Bazı durumlarda elektronik form doldurmanız gerekmez. Formda; personel sizinle ilgilendi mi, çalışanlar o sırada ne yapıyorlardı gibi sorular yer alır. Formla birlikte ses kaydını da ajansa yollarsınız. Ardından ücretinizi hesabınıza yatırırlar.

GİZLİ MÜŞTERİ NE KADAR KAZANIR?

Alacağınız ücret ajansa ve yapacağınız göreve göre değişiklik göstermekle birlikte saati minimum 10 TL’den başlamaktadır. Bazı görevlerde ücret yerine ücretsiz bir ürün alma hakkına da sahip olabiliyorsunuz.  Eğer bir ajansla uzun süreli çalışmış deneyimli bir gizli müşteriyseniz haftalık tatil bile kazanabilmektesiniz. Eğer boş zamanlarını değerlendirmek isteyen biriyseniz bu işi kolaylıkla yaparak kendinize kazanç sağlayabilirsiniz.

Etiketler
Devamını Göster

Kereviz Sapı

1989 doğumlu teknoloji şirketi sahibi bir babayım. Can sıkıntısı karalama defteri niyetine kullandığım kereviz.com.tr 'de yöneticilik yapıyorum.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir;

Close
Close

Reklam Engelleyici Algılandı

Bilerek ya da bilmeyerek kullandığınız reklam engelleyici yazılımını kapatın.